کوچینگ فردی

کوچینگ فردی اصطلاحی است که معمولاً در زمینه‌های کسب‌وکار، زندگی، حرفه یا ارتباطات به کار گرفته‌شده تا این نوع از کوچینگ را از سایر انواع کوچینگ همچون کوچینگ ورزشی که شاخه شناخته‌شده‌ای است، جدا کند.

کوچینگ فردی رابطه‌ای است که با توافق اولیه میان یک کوچ و یک مراجعه‌کننده طراحی و تعریف می‌شود و بر اساس علایق، اهداف و مقاصد مراجعه‌کننده شکل می‌گیرد.

فردی را در نظر بگیرید که در راه اندزی کسب و کار و یا رفتار سازمانی نیاز به مشورت دارد. در این حال شما چه مشاور شایسته ای را به او پیشنهاد می کنید؟ آیا فردی را پیشنهاد می دهید که دارای علم زیادی است و یا فردی که علاوه بر علم دارای تجربه کافی در آن زمینه است؟ قطعا نفر دوم فرد ایده آلی برای موفقیت شما در زندگی خواهد بود.
آیا مواقعی پیش آمده که در تصمیم خود دچار سردرگمی شوید و بین چندین گزینه مردد باشید؟
آیا تابحال این تجربه را داشته اید که انگیزه ادامه کار را از دست دهید و فردی مناسب نباشد که بتوانید از راهنمایی های او استفاده کنید؟
آیا توانایی ها و استعداد خود را می شناسید؟
چگونه میتوانید بیشترین بازدهی روزانه را کسب کنید؟
آیا در رسیدن به اهداف خود دچار مشکل شده‌اید و هر بار وارد زمینه خاصی می شوید؟

کوچینگ (coaching) از کلمه و واژه کوچ (coach) با تلفظ کُچ , در معنای مربی گرفته‌شده است.

در کوچینگ مستقیماً به افراد گفته نمی‌شود که چه بکنند و چه نکنند. کوچینگ فرایندی است که می‌توان آن را در موقعیت‌ها و محیط‌های متفاوت و بر اساس نیازهای افراد ارائه کرد.اصطلاح کوچینگ معمولاً اشاره به روش‌های ره‌یاری برای ارتقاء، توسعه و یادگیری مهارت‌های جدید، یافتن موفقیت فردی، دستیابی به اهداف و مدیریت تغییر زندگی و چالش‌های فردی است.

کوچینگ معمولاً به دیدگاه‌ها، رفتارها، مهارت‌ها و دانش و همچنین اهداف و انگیزه‌های شغلی می‌پردازد و همچنین روی توسعه جسمی و فکری نیز متمرکز است. هر کوچ می‌تواند توسط افراد یا سازمان خاصی استخدام شود. درواقع کوچ‌ها افراد یا سازمان‌ها را در جهت رسیدن به اهداف یاری می‌کنند.

باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالباً پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آن‌ها است. ازاین‌رو در پروسه کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش برنده جلسه خود مراجعه‌کننده است و کوچ او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند.

مدیریت تیم با ابزار کوچینگ می تواند موفقیت آن را تضمین کند. در کوچینگ، به افراد مستقیماً آموزشی داده نمی‌شود، بلکه فرد طی پروسه جلسات کوچینگ، به کمک کوچ، خودش به آگاهی‌هایی درباره خود دست می‌یابد.

کوچینگ فردی

کوچینگ فردی (Personal Coaching) نوعی فرآیند یادگیری است. یک کوچ فردی ممکن است از پرس‌وجو، بازخورد، درخواست و بحث کردن برای کمک به مراجعه‌کننده خود برای اهداف رشد، کسب‌وکار یا ارتباطات بهره بگیرید، استراتژی‌ها و روابط را توسعه دهد و برنامه اقدامات عملی برای رسیدن به این اهداف را طرح‌ریزی کند. یک کوچ جایگاهی را برای مراجعه‌کننده به وجود می‌آورد که در آن او با تحت نظر گرفتن مراحل پیشرفت مراجعه‌کننده و اقدامات عملی، او را پاسخگو می‌داند.

آن‌ها با کمک یکدیگر برنامه‌ای را طراحی و تنظیم می‌کنند که به بهترین وجهی نیازهای مراجعه‌کننده را برطرف کند. یک کوچ فردی مانند آینه‌ای انسانی در برابر مراجع عمل می‌کند و این کار را از طریق به اشتراک گذاشتن چشم‌اندازهای بیرونی و بدون جانب‌داری درباره آنچه در مراجعه‌کننده می‌بیند، انجام می‌دهد.

کوچ فردی ممکن است دیدگاه خاصی را آموزش دهد و مهارت‌های خاصی را برای رسیدن به اهداف در اختیار مراجعه‌کننده قرار دهد. کوچ فردی درنهایت مراجعه‌کننده را تشویق می‌کند تا برای دست یافتن به اهداف و نقاط مهم جشن بگیرد.

جان وایتمور یکی از برجسته‌ترین متخصصان مربی‌گری و کسی که سال‌ها به این کار اشتغال داشته و دارد مربی‌گری را این‌طور تعریف می‌کند، گشودن قفل استعداد فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد او افراد با موضوعات و درگیری‌های ذهنی مختلف به کوچ مراجعه می‌کنند مثل‌ اینکه از جایی که الآن هستند یا موقعیتی که دارند راضی نیستند، چالش دارند، یا درصدد پیدا کردن مسیر و اهداف خود هستند.

همدلی به جای همدردی

منظور از همدلی این است که بتوانیم خودمان را جای دیگران بگذاریم و درک کنیم آن‌ها در یک شرایط مشخص چه احساسی دارند و چطور فکر می‌کنند. دنیا را از دریچه چشم آن‌ها ببینیم و احساساتشان را درک کنیم. مهارت های کوچینگ چیست؟

دنیل گلمن که در شکل‌گیری مفهوم هوش هیجانی نقش بسزایی داشت، همدلی را یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی می‌داند که هر فردی باید آن را در خود تقویت کند. به اعتقاد او، همدلی یک مهارت ارتباطی مهم و حساس است که خیلی راحت آن را فراموش می‌کنیم و به جای آن که تمرکزمان بر روی احساسات طرف مقابل باشد، به این فکر می‌کنیم که در حال حاضر چه باید کرد.

متمرکز ماندن

به عنوان یک کوچ باید مطمئن شوید که جلسه کوچینگی در مسیر درستی قرار دارد و بحث‌ها و گفتگوهای عادی و روزمره باعث نمی‌شوند مکالمات از مسیر خود منحرف شوند. به علاوه نباید اجازه دهید که مراجع بیش از اندازه به جزئیات بپردازد.

پرسشگری قدرتمند

شاید بپرسید چطور؟ اما کوچینگ معادل پرسشگری است. پروسه کوچینگ با سؤالات قدرتمند کوچینگی مسئله را از دل جواب‌های مراجع بیرون می‌کشد و یک کوچ موفق سؤالات بهتری می‌پرسد. با این سؤالات مراجع را وادار به بازبینی خود بطوری متفاوت و تغییر نگرش می‌کند. کوچ باور دارد که مراجع خود راه‌حل تمام مسائل را درونش دارد و با انواع سؤالات کوچینگی باز و مؤثر به مراجع امکان واکاوی و تحلیل مسائل خودتان را می‌دهد تا به نوعی خود به راه حل مشکلات برسید.

ذهنی باز و بدون قضاوت و تعصب داشته باشید

این یک مهارت مهم و حساس است که پایه و اساس کوچینگ را شکل می‌دهد. به عنوان یک کوچ باید به این مهارت پایبند باشید، کار ساده‌ای است: نباید یک انسان دیگر را قضاوت کرد. یک کوچ خوب و حرفه‌ای کنجکاوی به خرج می دهد و یک ذهن باز و بی تعصب دارد. با این روش می‌تواند سخنان مراجع را برای او بازگو کند، به او بازخورد دهد، پرسش های قدرتمند مطرح کند و به بهترین شکل به او کمک کند.

منظور از داشتن یک ذهن باز و بی‌تعصب این است که بپذیرید دیگران نقطه نظراتی متفاوت از شما دارند و شاید از دید خودشان حق با آنها باشد. بازخوردهای سازنده کوچ می‌تواند توجه مراجع را به موضوعاتی جلب کند که ممکن است خودشان از آن غافل بوده باشند، به عنوان مثال مراجع نسبت به سؤالی که از او پرسیده می‌شود، چه رفتار و واکنشی نشان می‌دهد و حالت چهره‌اش چه تغییری می‌کند.

گاهی‌اوقات افراد به برخی از نکات توجه نمی‌کنند و دیگران هم آنقدر شجاع نیستند که این نکات را به آن‌ها گوشزد کنند. کوچ جایگاه ویژه‌ای دارد، مراجع به او اعتماد کرده، بنابراین کوچ می‌تواند این نکات را به مراجع گوشزد کند، مراجع این نکات را به خوبی درک می‌کند و با کمک همین نکات مشکلاتش را حل می‌کند.

ویژگی‌ های بازخورد کوچینگی:

  • انگیزه‌ بخش
  • همدلانه
  • صادقانه
  • واقع‌ بینانه و مشخص
  • متعادل و متوازن
  • قابل اجرا

هنر گوش کردن فعال یا گوش‌ شنوا

یکی از اصلی‌ ترین مهارت کوچینگ، گوش‌شنواست. گوش کردن فعال فرآیندی ادراکی و شنیداری است، با تمرکز حداکثری روی آنچه که مراجع درباره آن صحبت می‌کند و هرآنچه که بطور مستقیم بیان نمی‌کند.

برایتان پیش آمده که وقتی فردی درحال صحبت کردن هست ما جوابی آماده می‌کنیم تا بعد از توقف او بیان کنیم، این فرآیند را گوش‌دادن سطح 1 می‌نامیم که متاسفانه اکثر مردم در همین سطح هستند. اگر می‌خواهید در مکالمه‌های ارزشمند و تأثیرگذار با مخاطبتان داشته باشید، روی مهارت گوش‌شنوا کار کنید.

کوچ راهکار نمی‌ دهد!

در کوچینگ به افراد راه حل آماده یا توصیه های عمومی داده نمی‌شود. یک فرآیند کوچینگی فرد را در شرایط اقدام و عمل قرار می‌دهد تا مراجع با مهارت‌هایی که می‌آموزد پتانسیل‌های خود را شناسایی و با بکارگیری آنها از پس مشکلات برآید.

مراقب کلماتی که بیان می‌کنید باشید!

همان‌طور که اشاره شد، گمانه زنی می‌تواند تبعات خطرناکی در بر داشته باشد، اما یکی دیگر از مباحث کلیدی ارتباط برقرار کردن در کوچینگ نحوه بیان شما است. نحوه بیان شما است که مشخص می‌کند پاسخ شنونده خصمانه یا دوستانه است.