1کوچ کسب و کار

Business Coach

کوچ کسب و کار

چه در حال اداره یک کسب و کار کوچک و محلی باشید یا به دنبال ایجاد یک شرکت بین المللی نمیتوان مزایای کمک گرفتن از کوچ کسب و کار را نادیده گرفت.

اداراه یک کسب و کار اغلب کاری انفرادی است. با این حال مانند بسیاری دیگر از مسائل زندگی، داشتن یک کوچ با تجربه که بتوانید به ان تکیه کنید یکی از با ارزش ترین منابع موجود برای صاحبان کسب و کار است.

شما میبینید:

بیشتر صاحبان مشاغلی که به دنبال مشاوره در مورد چگونگی رشد شرکت خود هستند، منابع محدودی برای روی آوردن به آن دارند.

مطمئنا مقالات و کتاب های الکترونیکی آنلاین بی شماری در مورد چگونگی ایجاد و رشد یک کسب و کار وجود دارد اما در نهایت هر کسب و کاری منحصر به فرد است و توصیه های عمومی به سختی میتواند جایگزین مناسبی برای راهنمایی شخصی باشد.

خوشبختانه اکنون افرادی وجود دارد که در آن صاحبان مشاغل میتوانند راهنمایی شخصی مورد نیاز برای پاسخ به سوالات خود و موفقیت سازمان خود را دریافت کنند. -کوچ های کسب و کار

کوچ کسب و کار کیست؟

کوچ های کسب و کار معمولا کارآفرینان با تجربه و خود صاحبان مشاغلی هستند که تصمیم میگیرند از استعدادهای خود برای ایجاد و رشد یک کسب و کار برای کمک به سایر صاحبان مشاغل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

در حالی که اطلاعات و توصیه های زیادی در مورد نحوه شروع و رشد یک کسب و کار به صورت آنلاین در دسترس است، همه آنها طبیعتاً عمومی هستند و مختص تجارت منحصر به فرد شما نیستند. از سوی دیگر، مربیان کسب و کار می‌توانند چیزی بسیار ارزشمندتر ارائه دهند – مشاوره شخصی و سفارشی.

اگر شخصی بخواهد نواختن یک ساز را بیاموزد، پیدا کردن معلم بسیار آسان تر از آن است که خودش با آزمون و خطا تلاش کند تا ساز را یاد بگیرد.

به همین ترتیب، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را بهبود بخشد، بهترین کاری که می تواند انجام دهد پیوستن به تیمی است که مربی با تجربه ای دارد.

ما این واقعیت را که مربی ها و کوچینگ سریع ترین راه برای رسیدن به موفقیت هستند را در اکثر موارد به راحتی میپذیریم، اما همین منطق برای رشد یک تجارت اغلب نادیده گرفته میشود.

کوچ های کسب و کار معمولاً کارآفرینان خبره ای هستند که می دانند برای موفقیت یک تجارت چه چیزی لازم است.

آنها در کنار مدیران و مالکان کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا اهداف خود را تعریف کنند، چشم انداز خود را برای کسب و کار خود اصلاح کنند و مجموعه ای از استراتژی ها را تنظیم کنند که به مالک کمک می کند تا به اهداف و چشم انداز خود دست یابد.

اگر یک صاحب کسب و کار سؤالات سختی داشته باشد یا در طول مسیر با مشکلاتی مواجه شود، کوچ او می تواند به او کمک کند تا مسائل خود را به بهترین شکل ممکن هدایت کند.

داشتن یک کوچ کسب و کار بسیار شبیه به داشتن یک شریک بسیار با تجربه در تیم شما است و ارزشی که آن ها به صاحبان کسب و کار ارائه می دهند بسیار زیاد است.

چه کسب و کار شما در موقعیتی است که نیاز به راهی برای احیای آن دارید یا می خواهید نام تجاری خود را به سطح بالاتری ببرید، آوردن یک کوچ حرفه ای کسب و کار یکی از موثرترین گزینه های موجود است.

کوچ کسب و کار چه کاری انجام میدهد؟

کوچ های کسب و کار مهارت هایی را که برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارید را آموزش می دهند و در صورتی که سوالی در مورد کاری که باید انجام دهید داشته باشید، به عنوان منبع اطلاعاتی در خدمت شما هستند.

مانند هر کوچ دیگری، کوچ های کسب و کار برای بهبود استعدادهای شما، بهبود اهداف، هدایت تصمیمات و هر کاری که می توانند برای اطمینان از موفقیت شما و کسب و کارتان انجام دهند، کار می کنند.

کوچ های کسب و کار با یادگیری هر چیزی که درباره برند شما باشد شروع می کنند، از ارزش های پیشنهادی آن گرفته تا مشتریان هدف، تا چالش هایی که با آن روبرو خواهید شد و فراتر از آن.

هنگامی که کوچ کسب و کار شما همه چیزهایی را که می تواند در مورد پروژه شما یاد بگیرد، در مرحله بعدی می خواهد در مورد چشم انداز شما برای شرکتتان و اهدافی که برای آن دارید اطلاعات بیشتری کسب کند.

همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است، دیدگاه هر صاحب کسب و کاری نیز منحصر به فرد است، و یک کوچ کسب و کار باید بداند که آیا می خواهید کسب و کارتان را به درآمد زندگی برای خود و خانواده تبدیل کنید یا میخواهید یک شرکت چند میلیون دلاری داشته باشید.

در مرحله بعد، یک کوچ کسب و کار با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف سودمند و قابل دستیابی را برای شغلتان تعیین کنید.

این اهداف، اهدافی هستند که شما باید به آنها برسید تا بتوانید به طور مستمر رشد کنید و به چشم اندازی که در نظر گرفته اید برسید.

هنگامی که مجموعه ای از اهداف تعیین می شود، کوچ کسب و کار شما برای رسیدن به آنها به شما کمک می کند، او تلاش می کند مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های اجرایی طراحی کنید تا کسب و کارتان را برای رسیدن به اهدافش سوق دهد و به شما کمک کند تا در هر چالشی که پیش می آید حرکت کنید.

در طول کل این فرآیند، کوچ های کسب و کار به عنوان منبع ارزشمندی از اطلاعات شخصی و مشاوره عمل می کنند.

اداره یک کسب و کار، کوچک یا بزرگ، اغلب اوقات می تواند شبیه به گشت و گذار در تاریکی باشد به این امید که آنچه را که به دنبالش هستید بیابید. درواقع، یک کوچ کسب و کار به عنوان چراغ راه برای شما عمل می کند.

یک کوچ کسب و کار چگونه به شما کمک میکند؟

اکثر کوچ های کسب و کار در خدماتی که ارائه می دهند همه ابعاد را پوشش میدهند. به این معنی که شما می خواهید یک کسب و کار در حال مشکل را احیا کنید؟ یا یک کسب و کار موفق را موفق تر کنید؟ یا اینکه یک کسب و کار کوچک، محلی یا یک شرکت بین المللی را اداره کنید؟ در هر صورت کوچ می تواند به شما کمک کند.

تصور رایجی وجود دارد که خدمات کوچینگ کسب و کار فقط برای کمک به صاحبان مشاغل متزلزل به کار می آید.

در حالی که کمک به بازگرداندن آنها به مسیر درست مطمئناً یکی از مواردی است که یک کوچ می تواند کمک کند، اما موقعیت های بسیار متنوع دیگری نیز وجود دارد که کوچ ها می توانند به مالکان کمک کنند.

کوچ های کسب و کار می توانند به ایجاد یک کسب و کار جدید از پایه کمک کنند، به مدیران و مالکان در حین گذراندن مراحل راه اندازی کسب و کار خود مشاوره می دهند، ماموریت و اهداف آن را تعریف می کنند و استراتژی های بلندمدت و کوتاه مدت را برای کسب و کار در نظر بگیرند.

به همین ترتیب، یک کوچ کسب ‌و کار می‌تواند به صاحبان کسب‌وکارهایی که در رشد شرکت خود به یک مرحله مناسب رسیده‌اند، کمک کند تا بفهمند چگونه کسب ‌و کار خود را همچنان ارتقا دهند و گام بعدی را بردارند.

هنگامی که با یک کوچ کسب و کار همکاری می کنید، فردی را در کنار خود خواهید داشت که می تواند به شما در حل چالش هایی که با آن ها روبرو می شوید کمک کند و به عنوان منبعی از تجربه و تخصص باشد که در زمان سختی ها روی آن تکیه کنید.

به این ترتیب، آنها می توانند زندگی مالکان مشاغل را بسیار کم استرس تر کنند، که به خودی خود یک مزیت مهم محسوب میشود.

کار کوچ کسب و کار کوچک متفاوت است؟

برچسب های مختلفی وجود دارد که کوچ های کسب و کار ممکن است از آنها برای توصیف خدمات خود استفاده کنند که یکی از آنها کوچینگ مشاغل کوچک است.

بسیاری از اوقات، چالش ها و اهداف کسب و کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگ متفاوت است. برای مثال، رستورانی که به دنبال جذب مشتریان محلی است، مجموعه‌ای از اهداف و استراتژی‌های متفاوتی از یک شرکت بزرگ که محصولاتش را به سراسر جهان ارسال می‌کند دارد.

کوچ های مشاغل کوچک، در کمک به صاحبان مشاغل کوچک در دستیابی به چشم انداز و اهداف خود برای کسب و کار خود تخصص دارند.

البته، اکثر کوچ های کسب و کار برای ارائه خدمات به مشاغل کوچک، بدون نیاز به اینکه خود را به عنوان یک “کوچ کسب و کار کوچک” توصیف کنند، تجربه کافی را دارا هستند.

بخش بزرگی از کار یک کوچ کسب و کار این است که تا آنجا که می توانند درباره هر شرکت و مالکی که با آن کار می کنند بیاموزند و استراتژی ای ایجاد کنند که به طور منحصر به فرد با ویژگی های آن شغل، همخوانی داشته باشد.

به عبارت دیگر، یک کوچ کسب و کار خوب، بدون در نظر گرفتن ابعاد شرکت یا میزانی که می خواهید رشد کند، می تواند به شما کمک کند.

کارآفرینان معروفی که کوچ کسب و کار داشتند

شاید تعجب آور باشد که بدانید حتی برخی از مشهورترین و موفق ترین صاحبان کسب و کار و کارآفرینان جهان در برخی مواقع از کوچ های کسب و کار برای رسیدن به اهداف خود کمک گرفته اند.

اریک اشمیت – مدیر عامل سابق گوگل – قبلا گفته که استخدام یک کوچ کسب و کار بهترین تصمیم حرفه ای وی بوده است. او اعتراف می کند که در ابتدا با اصرار زیاد این کار را پذیرفته، زیرا او از قبل هم مدیرعامل موفق یک شرکت در حال رشد بوده است.

با این وجود، پس از متقاعد شدن توسط یکی از اعضای هیئت مدیره گوگل، اشمیت تصمیم گرفت با یک کوچ تجاری کار کند و از نتایج شگفت زده شد. اشمیت در مصاحبه ای با مجله فورچون گفت: «همه به یک کوچ نیاز دارند».

از دیگر مدیران و کارآفرینان معروفی که از کوچینگ کسب و کار بهره برده اند می توان به بیل گیتس، استیو جابز و تعداد بیشماری دیگر اشاره کرد.

بررسی نتایج استفاده از کوچ کسب و کار

صاحبان مشاغلی که با کوچ های کسب و کار برای توسعه و رشد شغلشان کار کرده اند، به سرعت در مورد مزایای فراوانی که در طول این فرآیند از آن بهره برده اند صحبت می کنند، و چندین نظرسنجی مختلف انجام شده است که نتایج چنین خدماتی را برجسته می کند.

برخی از آمار کوچینگ کسب و کار از این نظرسنجی ها عبارتند از:

یک مطالعه در سال 2001 توسط شرکت منچستر نشان داد که مشاغلی که یک کوچ کسب و کار استخدام می کنند میانگین بازده سرمایه گذاری خود 5.7 برابر مبلغی است که برای خدمات کوچینگ پرداخت می کنند.

گزارشی که توسط انجمن مدیریت پرسنل انجام شد نشان داد که مدیرانی که هم از کوچ کمک گرفته اند و هم آموزش دیده‌اند، توانسته‌اند بهره‌وری خود را 86 درصد در مقایسه با افزایش 22 درصدی بهره‌وری مدیرانی که به تنهایی آموزش دیده‌اند، افزایش دهند.

مطالعه Hay Group نشان داد که 40٪ از شرکت های Fortune 500 از کوچ های کسب و کار برای آموزش و توسعه مدیران خود استفاده می کنند.

مطالعه ای که توسط MetrixGlobal LLC انجام شد نشان داد که مشاغلی که برای کوچینگ هزینه کرده اند به ازای هر 1.00 دلاری که برای آن خدمات خرج میکنند، بازدهی 7.90 دلاری دارند.

53 درصد از صاحبان و مدیران کسب و کار گزارش می دهند که بهره وری آنها به کمک کوچ، افزایش پیدا کرده است.

61 درصد از مالکان گزارش می دهند که کوچ کسب و کار باعث افزایش رضایت شغلی آنها شده است.

23 درصد از مدیران گزارش می دهند که کوچینگ کسب و کار به آنها کمک کرده تا هزینه های اجراییشان را کاهش دهند.

22 درصد از شرکت ها گزارش می دهند که کوچینگ کسب و کار باعث افزایش سودآوری آنها شده است.

67 درصد از صاحبان و مدیران مشاغل گزارش می دهند که کوچ های کسب و کار مهارت های کاری آنها را در کسب و کارشان افزایش می دهد.

مانند هر هزینه دیگری که برای کسب و کارتان میکنید، خدمات کوچینگ نیز یک سرمایه‌گذاری است – که نظرسنجی‌ها و مطالعات بارها و بارها نشان می‌دهند که بازده قابل توجهی در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کنند.

سوالات متداول کوچینگ کسب و کار

سوال: اولین ملاقات با یک کوچ تجاری چگونه است؟

پاسخ: هنگامی که برای اولین بار با کوچ کسب و کار خود ملاقات می کنید، اولویت شماره یک این است که کوچ در مورد شما و کسب و کار شما اطلاعات بیشتری به دست آورد تا بتواند به طور خاص توصیه های خود را برای کمک به شما انجام دهد.

شما می توانید انتظار یک ملاقات دوستانه و یک بحث لذت بخش در مورد کسب و کار خود را داشته باشید که در نهایت به کوچینگ کسب و کار شما تبدیل خواهد شد که به شما توصیه های تخصصی در مورد اهدافی که باید برای کسب و کار خود تعیین کنید و اینکه چگونه باید برای رسیدن به آن اهداف اقدام کنید، تبدیل خواهد شد.

سوال: آیا کوچ های کسب و کار می توانند به من در رشد کسب و کارم کمک کنند؟

پاسخ: اگر هدف شما این باشد، کوچ های کسب ‌و کار مطمئناً می‌توانند به شما کمک کنند تا استراتژی‌هایی برای رشد کسب ‌و کار خود در نظر بگیرید. با این حال، رشد شغلی تنها خدماتی نیست که کوچینگ کسب و کار ارائه می کند. چنین کوچ هایی به شما کمک می کنند تا بهره وری بیشتری داشته باشید، کار و اداره کسب و کارتان را آسان تر کنند و به شما کمک کنند تا به تمام جنبه های چشم انداز خود برای شغلتان دست یابید، از جمله رشد آن، اما نه محدود به آن.

سوال: آیا کسب و کار های کوچک می توانند از کوچینگ کسب و کار سود ببرند؟

پاسخ: کسب ‌و کار های کوچک قطعاً می‌توانند از مربیگری کسب ‌و کار سود ببرند، شاید حتی بیشتر از شرکت‌های بزرگ.

پیشنهاد میشود مطلب خود کوچینگ را نیز بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر از خدمات هلدینگ صفرتاصد در حوزه کوچینگ صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.